Podpora

Druhou výpravu jsem se, na rozdíl od Cesty, rozhodl jet bez oficiálních sponzorů. Ono je to dneska skoro až móda. Jít do nějaké firmy a tahat z ní peníze nebo vybavení. Na jednu stranu je to fajn. Máš věci, na které bys jinak asi ani nepomyslel. Máš prostředky a můžeš si, jak se říká, občas vyhodit z kopýtka.
Na tu druhou stranu už to zas tak fajn není. Sponzorům se musíš zodpovídat. Sponzoři chtějí plán, chtějí kolem toho dělat haló, neboť to přitahuje lidi. Ideálně by ti chtěli dát nějaké sledovací zařízení, aby se kdykoliv mohl kdokoliv na internetu přes jejich stránky podívat, kde zrovna jsi.
To se mi nelíbí. Už když jsem zakládal tenhle blog, dal jsem si slib, že pokud sem bude vůbec někdo chodit, nebudu semka cpát reklamy. Alespoň ne ty, které můžu zakázat, resp. nepovolit. Komerční reklama je totiž to na čem sponzoring staví a taky to, co fakt nemám rád.
Proto jsem našetřil a nakoupil co se dalo, stanovil si termín a ten hodlám splnit. Nemyslím si, že na tyhle druhy výprav jsou potřeba statisíce, byť by si mnozí podle hýření na Cestě mohli myslet opak. Ale zadarmo to holt taky není. Mám tu smůlu, že patřím mezi lidi, kteří musejí jíst každý den...
Nikoho o nic nežádám, ale pokud by se někomu čistě náhodou zachtělo mě podpořit v cestě na Sever, může tak učinit zasláním jakéhokoliv obnosu na následující konto:

číslo účtu: 1914116063/0800

IBAN: CZ8108000000001914116063

BIC (SWIFT): GIBACZPX

A nebo si taky dotyčná osoba může sbalit svých pár švestek a na jakkoliv dlouhou chvíli se přidat. Případně jen do té doby, dokud si nepolezeme na nervy. Většinou ale bývám celkem neškodnej. Většinou...
Na oplátku můžu slíbit, že se budu maximálně snažit sdílet delikátní situace a mé občasné výrazy čirého zoufalství. Neboť toto je, jak jsem na prezentacích zjistil, to, co lidi baví nejvíc.

2 komentáře:

  1. Bavi ma tvoj blog a moc ti fandim tak dufam ze tych 8500,- rozumne vyuzijes ;)

    OdpovědětVymazat
  2. Šílenec, v dobrým slova smyslu xD Zdraví Aleš Sedláček z Jablonce nad Nisou

    OdpovědětVymazat